WOLIN I MIĘDZYZDROJE – W poszukiwaniu śladów Wikingów – Zagroda Żubrów

PROGRAM

Wioska Wikingów Joomsborg – Vineta: (zwiedzanie oraz warsztaty) – zwiedzając rekonstrukcje zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych z okresu wczesnego średniowiecza – od IX do XI wieku, można zobaczyć jak mogło wyglądać życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali i pracowali. We wnętrzach chat o różnej konstrukcji można obejrzeć repliki mebli, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat.

Warsztaty archeologii eksperymentalnej tym różnią się od normalnego muzeum czy skansenu, że wszystkie eksponaty i całe wyposażenie można nie tylko oglądać, ale także dotykać, samodzielnie wypróbować działanie różnych narzędzi czy siadać na „historycznych” krzesłach, położyć się na łóżku, czyli po prostu na chwilę przenieść się w czasy dawnych Słowian i Wikingów. Każdy otrzymuje także poczęstunek w postaci podpłomyka z marmoladą, miodem lub serem z czosnkiem i ziołami, piernika wypiekanego w piecu chlebowym oraz herbatę ziołową.

Uczestnicy wprowadzani są w tematykę wczesnośredniowiecznych wierzeń słowiańskich oraz skandynawskich i zasad gry, a następnie grupa dzielona jest na drużyny. Celem podchodów jest zebranie przez każdą z drużyn 6 run od mitycznych bogów, którzy ukryli się pod postacią rzemieślników poruszających się po skansenie.

Wygrywa drużyna która pierwsza odkryje ukryty wyraz i wykrzyczy go ze szczytu bramy. Gra kończy się wtedy gdy wszystkie drużyny zdobędą prawidłowe runy i wykonają wszystkie zadania.

Międzyzdroje: Rezerwat Żubrów, molo, promenada, plaża

WAŻNE INFORMACJE

TERMIN — Kwiecień / Maj / Czerwiec / Wrzesień / Październik

MIEJSCE — Wolin – Międzyzdroje

WIEK — Szkoła Podstawowa

CENA — Ustalana indywidualnie w zależności od ilości osób

CENA ZAWIERA

— Transport autokarem

— Atrakcje uwzględnione w programie

— Bilety do atrakcji

— Opiekę pilota UPTURYSTYKA

— Poczęstunek podczas dnia

— Ubezpieczenie NNW