BROADWAY CAMP OBÓZ TEATRALNY

Uczęszczasz na warsztaty artystyczne w szkole, bierzesz udział w konkursach wokalnych, występujesz w przeglądach teatralnych lub spektaklach szkolnych. Interesujesz się muzyką, teatrem, tańcem, plastyką, fotografią. Lubisz oglądać filmy, seriale, musicale, spektakle teatralne. A może  piszesz wiersze, opowiadania, teksty piosenek, grasz na instrumencie, rysujesz lub malujesz. Jesteś kreatywny(a), tworzysz ciekawe treści na TikToku, SnapChacie, YouTubie, Instagramie, Facebooku. Ta kolonia jest stworzona właśnie dla Ciebie!

PROGRAM

BUDOWANIE ZESPOŁU Wstępne zajęcia integracyjne, mające na celu zbudowanie zaufania w zespole teatralnym i lepszego poznania  partnera scenicznego,  ćwiczenia świadomości pracy z ciałem wyzwalające wyobraźnię oraz pozwalające zdobyć odwagę przed publicznymi występami.

PLANETA TEATR — Podstawowe terminy związane ze sztuką teatralną. W tym bloku Uczestnicy dowiedzą się kilku ciekawostek o najnowszych trendach we współczesnym teatrze, spektaklach i reżyserach.

EMISJA GŁOSU Niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania nauczymy Cię różnych technik wokalnych  od musicalowych po operowe, będących fundamentem śpiewu na scenie.

Warsztaty z emisji głosu to nauka prawidłowego oddychania, kontrolowania głosu, jego brzmienia i głośności.

SCENOPISARSTWO — Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad stworzeniem własnej sztuki, to zajęcia właśnie dla Ciebie!  Poznasz warsztat scenarzysty, począwszy od wyboru tematu, aż po sposób kreacji postaci i pisania dialogów. Samodzielnie napiszemy swój własny scenariusz!

PANTOMIMA — Zaczniemy od treningu fizycznego, który stanowi nie tylko rozgrzewkę, ale i podstawę działania ciałem: przekazywania myśli i stanów emocjonalnych za pomocą gestów, pokazywania czynności… Na zajęciach poznasz podstawy plastyki i techniki klasycznej pantomimy, elementy mowy ciała i figur tanecznych, które pozwolą na swobodną ekspresję bez użycia słów. 

PIOSENKA AKTORSKA — Tajemnicą dobrej interpretacji jest znalezienie w tekście muzycznym sensu i prawdy. Nauczymy Cię, jak szukając własnej interpretacji zawsze być Sobą!

MASKA  zmieńmy swoją twarz i doświadczmy zupełnie innych postaci. A jak trzeba pracować z maską? Po kolei… Wszystko wyjaśnimy! Stworzymy własne gipsowe maski!

PRZED KAMERĄ Zapraszamy przed kamerę! Każdy Uczestnik przygotuje monolog z rekwizytem. Wspólnie omówimy zagadnienia związane z prezentacją sceniczną, a także tajnikami pracy aktora przed kamerą.

SCENOGRAFIA  entuzjaści sztuki teatralnej koniecznie powinni zapoznać się z istotnym pojęciem scenografii teatralnej, a także znaczeniem rekwizytów, doborem kostiumów, kolorystyką, rolą światła w spektaklu. Cennym doświadczeniem będzie też próba własnych sił w charakteryzacji naszego przedstawienia.

EMOCJE  podstawowe narzędzia aktora, które będą nam potrzebne  do zbudowania pełnowymiarowych postaci w jakie przeobrazimy się podczas naszego występu!

PARTNEROWANIE  współpraca między aktorami na scenie, czyli trudna sztuka partnerowania w stresującej sytuacji. Jak sobie wzajemnie pomagać?

CHARAKTERYZACJA  —  co ważnego jest w charakteryzacji? Co robić, a czego unikać, aby nasze pomalowane twarze były dobrze widoczne ze sceny? Samodzielnie pomalujemy własne twarze i wykonamy własną charakteryzację!

ZADANIA AKTORSKIE — warsztaty rozwijające umiejętności pracy z aktorami, tekstem, kostiumem i rekwizytami, czyli jak opanować sceniczny chaos!

IMPROWIZACJA AKTORSKA fantastyczna forma spontanicznej gry aktorskiej bez scenariusza. 

W tych ćwiczeniach nikt nie narzuca tego, co aktor ma robić na scenie. Tu liczy się cel, natomiast środków do wyrażenia swojej postaci i zadanego tematu aktor poszukuje sam. Improwizacje świetnie pobudzają wyobraźnię i prowadzą do zaskakujących sytuacji scenicznych.

RUCH SCENICZNY  niezwykle ważny w pracy aktora, tancerza czy wokalisty. Warsztaty obejmować będą: reguły ruchu scenicznego i sposoby poruszania się na scenie, świadomość wykonywanych gestów, kształtowanie świadomości scenicznej.

REKWIZYT I KOSTIUM  praktyczne zajęcia o tym, jak wykorzystać rekwizyt i kostium w teatrze.

PREMIERA po intensywnych warsztatach nadejdzie pora zmierzyć się z występem na żywo. Kilka ostatnich dni obozu poświęcimy na przygotowanie krótkiego spektaklu, podczas którego nasz zespół teatralny zaprezentuje swoje umiejętności aktorskie. Z pewnością będziesz miał szansę współtworzyć finałowe przedstawienie, którego niepowtarzalna premiera będzie zwieńczeniem obozu.

SPEKTAKL  przygotowanie spektaklu na pokaz finałowy. Podział ról, opracowanie kostiumów i scenografii, próby dialogów i scen. Na koniec obozu, uczestnicy zaprezentują efekty swojej pracy twórczej. 

WIECZORNY SEANS  sami wybierzemy seans filmowy, a następnie ocenimy grę aktorską oraz co zrobiło na nas największe wrażenie? 

RELAKS CIAŁA I DUCHA — ciało i umysł to ważne narzędzia w pracy aktora. Poznamy techniki i sposoby dbania o zdrowe ciało i przejrzysty umysł.

STREFA ROZRYWKI  Prócz ogromnej ilości  warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na integrację, letni odpoczynek i niezapomniane animacje. 

W propozycjach m.in. gry terenowe, dyskoteka z motywem przewodnim, ognisko, wieczór filmowy, rejs żaglówką, spływ kajakarski czy relaks na plaży.

WAŻNE INFORMACJE

TURNUS — 2.07 – 11.07.2024

MIEJSCE — Swornegacie, Kaszuby

OŚRODEK — Psia Góra

WIEK — 10-16 lat z podziałem na grupy wiekowe

CENA — 2590 zł

CENA ZAWIERA

— Transport autokarem

— Pobyt z pełnym wyżywieniem

— Ubezpieczenie NNW

— Ubezpieczenie TFG oraz TFP

— Dostęp on-line do zdjęć obozowych

— Pamiątkowe koszulki oraz dyplomy

— Realizacje urozmaiconego programu obozu

— Wypoczynek zgłoszony w Kuratorium Oświaty

Brak innych ukrytych kosztów!